[ ]  
Osiągnięcia uczniów 01
Dane kontaktowe 02
O naszej szkole 03
Grono pedagogiczne 04
Dla ucznia i rodzica 05
Nasza galeria 06
Menu
 
[ Oddział Przedszkolny ]
 
Teatr Wielki w Cigacicach   Stowarzyszenie Regionu Cigacic
 
[ strona BIP ]   [ Sulechów ]
Aktualność: Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są już w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Cigacicach :-)

W październiku i listopadzie 2017 r. (17.10 i 07.11). dotarły do naszej szkoły niecierpliwie oczekiwane nowości wydawnicze w ilości 348 egzemplarzy zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 4 tysiące złotych oraz tysiąc złotych pozyskała od organu prowadzącego szkołę – Gminy Sulechów.

Wiele pozycji nowo zakupionych książek do biblioteki szkolnej pochodzi z czerwcowego wyboru samych uczniów oraz wychowawców, nauczycieli, polonistów z wcześniej opracowanych przez bibliotekę szkolną propozycji.

Wśród zakupionych książek jest wiele nowych wydań lektur szkolnych oraz wiele innych, które mogą zaciekawić młodego czytelnika. Są wśród nich książki uwielbiane przez dzieci z serii o Mikołajku i Mateuszku(,,Super Mateuszek, ,,Mateuszek w trasie”), Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, z fantasy ,Hobbit, czyli tam i z powrotem” R. Tolkiena, ,,Na tropie Ogra” Ibbotsona, detektywistyczne np. słynna powieść Agaty Christie ,,Morderstwo w Orient Expressie” czy naszego twórcy Marcina Kozioł ,,Skrzynia władcy piorunów...itd. Można by wymieniać. Myślę, że dla każdego ucznia znajdzie się jakaś ciekawa książka.

Bibliotekarz szkolny Halina DembowskaDATA PUBLIKACJI: 2017-12-10 » Pozostałe aktualności
powered by m-Admin pro projekt i wykonanie BerMar multimedia