[ ]  
Osiągnięcia uczniów 01
Dane kontaktowe 02
O naszej szkole 03
Grono pedagogiczne 04
Dla ucznia i rodzica 05
Nasza galeria 06
Menu
 
[ Oddział Przedszkolny ]
 
Teatr Wielki w Cigacicach   Stowarzyszenie Regionu Cigacic
 
[ strona BIP ]   [ Sulechów ]
Aktualność: Upiększamy teren wokół szkoły:-)

18 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów Dni Ziemi uczniowie klasy szóstej wraz z pracownikami firmy Rockwool i przedstawicielami Stowarzyszenia Regionu Cigacic zadbali o upiększenie terenu wokół szkoły i wspólnie zasadzili ponad 50 bratków.

W trakcie przygotowywania doniczek i gazonów przedstawiciele zakładu Rocckwool zapoznali uczniów z nowym, ciekawym produktem firmy, który wykonany jest ze specjalnie przygotowanej wełny mineralnej, a wykorzystywany jest do hodowania roślin bez użycia ziemi, którą zastępuje mata z wełny mineralnej. Wyjaśnili oni, że produkt ten umożliwia bardzo dobry rozwój roślin dzięki temu, że wełna mineralna nie wchodzi w reakcje chemiczne z pożywką dodawaną do podlewania, dzięki czemu żywienie uprawianych w niej roślin jest bardzo precyzyjne. Zapewnia ona również dostęp do odpowiedniej ilości powietrza, a dzięki łatwym do sterowania relacjom powietrzno-wodnym umożliwia dostosowanie wilgotności maty do aktualnych, zmieniających się w okresie wegetacji potrzeb roślin.Matą tą wyściełano kilka doniczek obsadzanych kwiatami aby porównać przyrost bratków posadzonych w niej z kwiatami posadzonymi tradycyjnie w gruncie.

Sadzenie, podlewanie i nawożenie bratków okazało się okazją do wymiany doświadczeń dotyczących uprawy roślin. Na zakończenie wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

E. Przybyła-MężyńskaDATA PUBLIKACJI: 2018-05-02 » Pozostałe aktualności
Informacje powiązane
powered by m-Admin pro projekt i wykonanie BerMar multimedia