[ ]  
Osiągnięcia uczniów 01
Dane kontaktowe 02
O naszej szkole 03
Grono pedagogiczne 04
Dla ucznia i rodzica 05
Nasza galeria 06
Menu
 
[ Oddział Przedszkolny ]
 
Teatr Wielki w Cigacicach   Stowarzyszenie Regionu Cigacic
 
[ strona BIP ]   [ Sulechów ]
Aktualność: Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. 12 października br. zgodnie z tradycją przyjęliśmy do braci uczniowskiej pierwszoklasistów.

Zanim nastąpiła ta uroczysta chwila, dzieci musiały zdać egzamin. Na prośbę prowadzących spotkanie, siódmoklasistek - Marysi i Nikoli, przedstawiły swoją klasę, opowiedziały o sobie, zaśpiewały piosenki. Wspaniale poradziły sobie także z odpowiedziami na pytania zadawane przez starsze koleżanki, udowadniając m.in., że wiedzą jak spakować plecak i jak się zachować, by zasłużyć na miano wzorowego ucznia. Egzaminowi przyglądali się dumni ze swych pociech rodzice.

Po złożenia ślubowania uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor na pełnoprawnych członków naszej szkoły. Ukoronowaniem tej ważnej chwili było wręczenie każdemu z nich aktu pasowania. Dzieci otrzymały także drobne upominki i słodycze.

Po wysłuchaniu życzeń złożonych przez Marysię i Nikolę w imieniu społeczności szkolnej, pierwszoklasiści podziękowali wszystkim za udział w uroczystości śpiewając piosenkę. Mamy nadzieję, że słowa jej refrenu: ”O le, o le, o la, szkoła lubić się da…” potwierdzą także wtedy, gdy będą opuszczać mury naszej podstawówki.

M. KlementowskaDATA PUBLIKACJI: 2018-10-13 » Pozostałe aktualności
powered by m-Admin pro projekt i wykonanie BerMar multimedia