[ strona BIP ]   [ Sulechów ]
Rok szkolny 2010/2011
Twoja lokalizacja: Start  /  Osiągnięcia uczniów /  Rok szkolny 2010/2011
Konkurs patriotyczny

29 kwietnia br, już po raz czwarty nasza szkoła była organizatorem gminnego konkursu ph. „Kto Polskę miłuje gorąco i szczerze, ten czasu nie traci, do pracy się bierze”. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą patriotyczną. Po podsumowaniu zdobytych punktów zwycięzcami okazali się uczniowie SP nr 3 w Sulechowie, drugie miejsce przypadło reprezentantom naszej szkoły tj. M. Ratajczak, A. Rudnickiej i A. Szadorskiej (wszystkie z kl. VI), a 3 miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1 w Sulechowie.

"W świecie mitów"

28 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie ph. „W świecie mitów” organizowanym przez SP nr 1 w Sulechowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Weronika Twarowska, Karol Mokrzan i Mikołaj Mokrzan. Z zadaniami z zakresu mitologii zmagali się przedstawiciele sześciu szkół z gminy Sulechów. Nasi uczniowie wywalczyli III miejsce.

"Znam swój język ojczysty"

15 marca br. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się IX Gminny Turniej pod hasłem „Znam swój język ojczysty”. Pierwsze miejsce wywalczyli gospodarze. Drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez uczennice klasy szóstej: A. Kwiatkowską, M. Ratajczak i A. Rudnicką zajęła II miejsce, na trzecim uplasowali się uczniowie ze SP nr 1 W Sulechowie.

Konkurs humanistyczny

Dnia 15 stycznia 2011 roku w Zielonej Górze odbył się etap rejonowy konkursu humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Agata Rudnicka, Marta Ratajczak i Daria Paziewicz. Do etapu wojewódzkiego została zakwalifikowana Agata Rudnicka, która uzyskała tytuł finalisty.

Konkurs matematyczno - przyrodniczy

Uczennice klasy szóstej Marta Ratajczak i Agata Rudnicka w szkolnych eliminacjach zakwalifikowały się do rejonowego konkursu matematyczno - przyrodniczego, który odył się 22 stycznia 2011 roku w Zielonej Górze. Przystąpiło do niego ponad dwustu uczniów. Marta Ratajczak zajęła dziewiąte miejsce (74,4%) a Agata Rudnicka miejsce dwunaste (66,7%). Prawo do startu w konkursie wojewódzkim otrzymali uczniowie, którzy uzyskali 79,5%.

"Noworoczny Zawrót Głowy" - turniej sportowy

27 stycznia 2011r. odbył się w naszej szkole coroczny turniej sportowy - "Noworoczny Zawrót Głowy". Wzięły w nim udzał reprezentacje wiejskich szkół podstawowych.

"Spróbujmy inaczej"

24 października 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju „Spróbujmy inaczej” zorganizowanym przez Hufiec Babimojsko – Sulechowski ZHP.

Turniej odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie. W zawodach rywalizowało 11 drużyn. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, puzzle dotyczące zdrowego trybu życia, brali także udział w konkurencjach sportowych.

Nasza drużyna w składzie: A. Kwiatkowska (kl. VI), Szadorska (kl. VI), M. Łuczka (kl. V), W. Twarowska (kl. V), M. Mokrzan (kl. V) zajęła drugie miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Powiatu

w Indywidualnych Biegach Przełajowych

13 października 2010 roku uczniowie szkół podstawowych brali udział  w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych w Trzebiechowie.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Kurkiewicz (kl. V), Mikołaj Mokrzan (kl. V), Karol Mokrzan (kl. V), Natalia Chmiel (kl. V) oraz Maciej Marcinkiewicz (kl. IV).

Spośród naszych reprezentantów najlepiej pobiegła Natalia Chmiel. Bieg zakończyła na siódmym miejscu. Dało jej to prawo startu w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Strzelcach Krajeńskich.

„ O mały wachlarz Wilhelminy"

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Gminnego Konkursu Poetyckiego „O mały wachlarz Wilhelminy”. Dzieci z klas IV – VI pisały wiersze, których tematem przewodnim były „Kolory jesieni”.

6 października 2010r. w Sulechowskim Domu Kultury wręczono nagrody laureatom konkursu. Uczennica klasy IV - Sylwia Korol zajęła II miejsce. Agata Rudnicka z klasy VI i Patryk Szymańczuk z klasy IV otrzymali wyróżnienie. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

We wrześniu w naszej szkole odbywały się rozgrywki w tenisie stołowym. Przez cały miesiąc uczniowie walczyli o Mistrzostwo Szkoły.

W kategorii chłopców zwyciężył Grzegorz Mielec (kl. VI), II miejsce zajął Maciej Marcinkiewicz  (kl. IV), a na III miejscu uplasował się Hubert Jarząbek (kl. V).

W kategorii dziewcząt najlepszą tenisistką okazała się Aleksandra Kwiatkowska (kl. VI). Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Natalia Chmiel (kl. V). III miejsce zajęła Agata Rudnicka (kl. VI).